Peldēšana baseinā stimulē jaunu bērnu instinktus, un tiek uzskatīts, ka tas uzlabo smadzeņu un emocionālo attīstību. Tā kā mazuļi attīsta kustību funkcijas un elpošana kļūst dziļāka, viņi tiek mudināti veidot skaņu. Tas uzlabo saziņu un palīdz valodas un runas attīstībā. Peldēšana baseinā nodrošina arī bērna prāta/ķermeņa saikni, jo pētījumi liecina, ka vingrošanas laikā tiek stimulēts bērna prāts, veicinot turpmāku smadzeņu attīstību un intelektu.
Bērni bieži vien baidās no ūdens, ja nav pieraduši pie tā. Šo baiļu pārvarēšana baseinā var būt ārkārtīgi spēcinoša, vairojot pašapziņu un pārliecību par saviem spēkiem. Šī jaunā pārliecība var attiekties uz sociālām situācijām, kas ļauj jūsu bērnam mijiedarboties ar vienaudžiem, attīstot viņu sociālās prasmes un uzlabojot savu pašapziņu. Pašvērtējuma uzlabošana izraisa pozitīvu attieksmi pret fizisko aktivitāti, kas palīdz vēlāk dzīvē.
Kopumā peldēšanai baseinā, kaut arī tā ir fantastiska fiziskajai veselībai un labsajūtai, ir nenovērtējami garīgās veselības ieguvumi. Bērniem augot un attīstoties, baseina peldes pozitīvie garīgie efekti sāk izlīdzināties, ja ne pārsniegt peldēšanas fiziskos ieguvumus.